Domů

Podkategorie

 • Historické...

  Historická fotografie v době digitální

  Myslím, že se dá směle říci, že současná digitální fotografie dosáhla už své technické dokonalosti, a víceméně nemá kam růst. Nikoho už neohromí počet pixelů kterých jsou dnešní fotografické senzory schopné pojmout, dokonalá ostrost fotografií, rozsah jasů a stínů, nebo brilance barev.

  Snad právě pro onu dokonalost začíná současným fotografiím cosi chybět. Cosi z pionýrských začátků vzniku fotografie, z dob plných nadšeného objevování, z postupů plných nezdarů a slepých uliček, které často daly vzniknout naprosto unikátnímu fotografickému dílu. Jedním z hlavních představitelů známých i ve světě je rozhodně se svými olejotisky, bromolejotisky, nebo pigmenty František Drtikol  

  Začínám pozorovat, že čím dokonalejší fotografie jsou, tím více se objevuje fotografických nadšenců, kteří by si rádi vyzkoušeli fotografii vyrobit sami ručně, postaru, tak, aby z ní dýchalo cosi rukodělného, aby do ní otiskli nejen zobrazovaný námět, ale ideálně i kus sebe sama. 

  K těmto nadšencům bezpochyby patřím i já.  

  Fotografické obrazy s trvanlivostí

  Tak se dají jednoduše definovat díla historických fotografických technik - nejsou to fotografie - kopie, jsou to originály na nichž je vidět zřetelný otisk autora. Z podstaty výroby totiž ani nejde vytvořit identické dílo. Každý fotografický obraz musí být, a je, jiný. Jejich další výhodou je výrazně delší životnost, která předčí klasickou černobílou fotografii.

  Mezi historické fotografické techniky, kterými se zabývám patří:

 • Umělecké fotografie

  Autorské, umělecké, nebo chcete-li, Fine art fotografie jsou skvělým způsobem jak si pořídit domů originální umělecké dílo za cenu, která vás nezruinuje. Ať už si vyberte z uměleckých fotografií přírody, nebo fine art portrétů, vždy máte záruku, že spolu s fotografií dostáváte do ruky malý příběh, zhutněný do jednoho okamžiku - osobní výpověď autora, jejímž hlavním zamýšleným posláním je nejen oživit stěny vašich pokojů, ale hlavně přinést trochu humoru a radosti.  

  Foto obrazy co nevznikají snadno

  Fotografická dekorace pro uměleckou fotografii   Dekorace pro fotografii Ztracený námořník Dekorace pro fotografii - Zvířátka už tu snámi nechtějí být

  Možná to tak nevypadá, ale vzniku každé fotografie předchází poměrně dlouhá příprava. Většinou potřebuji vyrobit nějakou dekoraci, od malých lyžiček, po loďku, záchranný kruh, nebo raketu, najít vhodné místo a vyčíhat si příhodné světlo. 

  Pak už zbývá připravenou scénu jen nafotografovat do černobílé, upravit a digitálně kolorovat. Možná si všimnete, že fotografie mají tlumené barvy. Je to tím, že při kolorování používám jen několik barev a hodně s nimi šetřím.

Počet fotoobrazů: 46

Zobrazení 1-46 z 46 položek

Aktivní filtry